Subsidiejaar 2025

Publicatiedatum: 19 december 2025

Het einde van het jaar is in zicht en 2025 was een dynamisch jaar als het gaat om subsidies voor het verduurzamen van de woning. Voor veel woningeigenaren riep dat vragen op: welke subsidie geldt voor mij, wanneer moet ik aanvragen en waar moet ik op letten? In dit artikel geven we een beknopt overzicht van de belangrijkste subsidieregelingen van 2025 én laten we zien hoe het Drents Energieloket je kan helpen om hierin de juiste keuzes te maken.

ISDE

Deze subsidie is de oude bekende. Al jaren is in de ISDE subsidie aan te vragen voor zaken als warmtepompen en isolatie. De subsidie geldt voor iedere Nederlander. Er is geen specifieke doelgroep. 2025 begon met een aantal wijzigingen. De belangrijkste was de subsidie voor kozijnen met trippel glas. Daar is een fikse verhoging gekomen die kan oplopen tot € 222,- per m2.

Nijbegun

Een grote subsidie voor isoleren van woningen in de drie noordelijke Drentse gemeentes is in 2025, na een lange aanloop, actief geworden. Nijbegun geldt dus in de gemeenten Noordenveld, Tynaarlo en Aa en Hunze en  bestaat uit verschillende regelingen.

  • Nijbegun terugwerkende kracht. Deze regeling is geopend op 3 juni 2025. Mensen die isolerende maatregelen hebben uitgevoerd vanaf april 2023 kunnen met terugwerkende kracht nog extra subsidie ontvangen. Er is zelfs een doe-het-zelf regeling waarbij ook met terugwerkende kracht nog subsidie kan worden ontvangen voor isolerende maatregelen die door woningeigenaren zelf zijn uitgevoerd.
  • Nijbegun regulier. Deze regeling is actief geworden in september. Een grote subsidie waarbij vergoeding voor de helft van alle kosten voor isolatie kan worden aangevraagd. Mensen met een lager inkomen kunnen zelfs rekenen op volledige vergoeding. De regeling is riant maar er gelden veel voorwaarden. De stappen die doorlopen moeten worden zijn voor sommige mensen ingewikkeld. Het Drents Energieloket heeft veel vragen ontvangen over deze regeling uit de drie noordelijke gemeentes.

Provinciale isolatiesubsidie

Toen 2025 begon was de provinciale subsidie al open. Het betrof een subsidie 2500,- voor isolatie voor mensen in heel Drenthe. De subsidie is bedoeld voor mensen met een  inkomen tot 52.671 euro. In de zomer was de bodem van de pot bereikt en werd de regeling gesloten. Er is toen vanuit de provincie extra geld beschikbaar gekomen en de regeling werd weer geopend. Begin december bleek ook de nieuwe pot weer leeg en werd de regeling weer gesloten voor nieuwe aanvragen. Het is nog onbekend of deze subsidie terug gaat keren in 2026.

NIP-LAI

Diverse gemeenten hebben in 2025 een eigen subsidie geopend voor hun inwoners. NIP-LAI is bedoeld om mensen in energiearmoede te helpen. De subsidie kan per gemeente behoorlijk verschillen. In 2026 zullen er nog meer gemeentes volgen met het uitrollen van NIP-LAI subsidies.

Het DEL volgt alles op de voet

Bovenstaand lijstje is slechts een beperkt overzicht. Er zijn tientallen regelingen die ook nog eens vaak wijzigen. Sommige regelingen zijn achteraf aan te vragen en sommige regelingen juist van tevoren. De adviseurs van het Drents Energieloket volgen de ontwikkelingen van alle regelingen op de voet. In de telefonische adviesgesprekken kunnen we helderheid geven en op maat meedenken met de regelingen die gelden voor de individuele woningeigenaar. Wil je ook eens sparren over de subsidies die voor jouw situatie gelden? Neem gerust contact op met ons.